Reklama

Reklama

PKW jest gotowa do przeprowadzenia referendum

- Wszystko jest przygotowane do głosowania - poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj. 6 września Polacy odpowiedzą na pytania dotyczące jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii politycznych i ordynacji podatkowej.

Referendum ogólnokrajowe odbędzie się za tydzień - 6 września. Głosować będziemy w godzinach od 6.00 do 22.00. 

Każdy otrzyma białą kartę do głosowania, która ma ścięty prawy górny róg. Do lokalu trzeba przyjść z dowodem tożsamości. 

- Żeby oddać głos trzeba postawić trzy znaki "iks" - mówi Tokaj. Na karcie do głosowania są trzy pytania, i przy każdym z nich znajdują się dwie kratki: "tak" i "nie". Żeby oddać głos, trzeba w jednej z kratek postawić znak "iks". 

Wrześniowe referendum zrządził prezydent Bronisław Komorowski.  

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy