Reklama

Reklama

PK: ​Jest zespół, który zajmie się zdarzeniami ukazanymi w filmie "Nic się nie stało"

Trzech prokuratorów pod kierownictwem dyrektora jednego z departamentów Prokuratury Krajowej przeanalizuje i oceni zdarzenia przedstawione w filmie Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" - dowiedziała się w czwartek (21 maja) PAP w tej prokuraturze.

Chodzi o dokument wyemitowany w środę wieczorem w TVP, w którym opisano kulisy przestępstw Krystiana W., ps. Krystek, działającego w Trójmieście. Mężczyzna był określany przez media mianem "łowcy nastolatek". Latkowski przywołał zeznania dziewcząt, które opisywały gwałty i molestowanie.

Prokuratura Krajowa poinformowała w czwartek PAP, że na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro w departamencie postępowania przygotowawczego wyznaczono trzech prokuratorów, którzy pod kierownictwem dyrektora tego departamentu dokonają analizy i oceny okoliczności wynikających z filmu Latkowskiego.

Reklama

Czym zajmie się zespół?

"Prokuratorzy przeanalizują, czy wszystkie zdarzenia o charakterze pedofilskim pokazane w filmie były przedmiotem postępowań karnych. Prokuratorzy dokonają również analizy postępowań karnych dotyczących pedofilii ujawnionych w filmie, które zostały umorzone" - zapowiedziała prokuratura.

PK zwróciła uwagę, że postępowanie, o którym mowa w filmie dotyczy zdarzeń mających miejsce w latach 2007-2015. "Jednak dopiero w wyniku polecenia Prokuratora Generalnego z lipca 2017 r. doszło do intensyfikacji prowadzonych czynności oraz podjęcia kilku umorzonych spraw, których wynikiem było skierowanie aktów oskarżenia" - podkreśliła prokuratura.

O szczegółach działań PK ws. filmu "Nic się nie stało" jako pierwszy poinformował portal wPolityce.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy