Reklama

Reklama

Piwo "pod chmurką" będzie legalne? Kukiz'15 ma pomysł

Jak informuje TVN24, Kukiz'15 przygotował projekt ustawy dotyczącej spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Ugrupowanie chce, by to samorządy decydowały, jaki alkohol i w jakich miejscach można pić.

Poseł Jakub Kulesza zaznaczył, że ustawa w obecnym kształcie powstała w 1982 roku. A "według legendy inwokację do niej pisał sam generał Jaruzelski". W nowych przepisach chodzi o to, aby przekazać decyzyjność w sprawie piwa "pod chmurką" samorządom.

- Obecne przepisy, mówiące o tym, że nie można spożywać alkoholu w ośrodkach szkoleniowych, akademikach, są przepisami martwymi. Jeśli to jest odgórna regulacja, to ciężko jej przestrzegać - powiedział. 

Za picie alkoholu w miejscu niedozwolonym grozi kara grzywny w wysokości 100 zł.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy