Reklama

Reklama

PiS zwoła kongres. Wybory nowych władz partii

Kongres PiS odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronowirusa - poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Kongres poprzedzony zostanie, zgodnie ze statutem partii, zjazdami okręgowymi, które wyłonią nowe władze okręgowe i delegatów na kongres.

Sobolewski odniósł się w ten sposób na Twitterze do informacji "Rzeczpospolitej", która podała, że na piątkowym (22 maja) spotkaniu Komitetu Wykonawczego PiS prezes partii Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jeszcze w tym roku odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości. 

Według "Rz" przed kongresem odbędą się m.in. wybory władz okręgowych partii, a później - w trakcie kongresu - wybory władz partii. Jak wynika z informacji gazety, prezes Kaczyński podtrzymał przesłanie, że termin wyborów prezydenckich to 28 czerwca.

"Kongres PiS odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronowirusa, a poprzedzony zostanie zgodnie ze statutem PiS, zjazdami okręgowym PiS, które wyłonią zarówno nowe władze okręgowe, jak i delegatów na Kongres" - napisał w piątek na Twitterze Sobolewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama