Reklama

Reklama

PiS złożyło zawiadomienie przeciwko aktywiście LGBT

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski zawiadomił we wtorek (8 września) policję o możliwości popełnienia przez Bartosza Staszewskiego wykroczenia polegającego na samowolnym ustawieniu znaków w pasach ruchu drogowego. Chodzi m.in. o tablice "Strefa wolna od LGBT".

Jak czytamy w uzasadnieniu zawiadomienia, na kontach społecznościowych Staszewskiego, aktywisty LGBT, znajdują się informacje o samowolnym umieszczaniu w pasach ruchu drogowego znaków w postaci tablic informacyjnych o treści m.in. "Strefa wolna od LGBT", "LGBT free zone" czy "Zone sans LGBT".

Podkreślono, że tablice te mocowane są do istniejących już znaków drogowych. "Sprawca przedmiotowych działań, jak sam twierdzi, działa z pobudek ideologicznych, politycznych, w kontrze do działań organów odnośnych jednostek samorządu terytorialnego" - czytamy w zawiadomieniu złożonym przez Sobolewskiego.

Reklama

Chodzi o ustawianie tablic m.in. w Przemyślu, Istebnej czy Lipnikach - wynika z zawiadomienia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy