Reklama

PiS prowadzi, KO ze wzrostem poparcia. Najnowszy sondaż

W marcu największym poparciem cieszy się PiS z poparciem na poziomie 30 proc. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z wynikiem 24 proc. Podium zamyka Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, który może liczyć na 14 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu Kantar.

W marcu wśród Polaków, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, największe poparcie uzyskało PiS razem z Solidarną Polską i Porozumieniem, osiągając wynik na poziomie 30 proc. - wynika z sondażu Kantar.

Drugie miejsce należy do Koalicji Obywatelskiej, która zdobyła prawie jedną czwartą głosów (24 proc.). Kolejną pozycję zajął Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, który poparło przez 14 proc. ankietowanych.

PSL-Koalicja Polska i Kukiz'15 poza Sejmem

Poza czołową trójką uplasowała się Lewica z wynikiem na 8 proc. oraz Konfederacja, uzyskująca poparcie na poziomie 5 proc. głosów.

Reklama

Do Sejmu nie dostałyby się PSL-Koalicja Polska (3 proc.) oraz ugrupowanie Kukiz'15 (2 proc.).

KO ze wzrostem poparcia, pozostali ze spadkiem

W porównaniu do lutego odnotowano wzrost poparcia dla Koalicji Obywatelskiej (o 6 punktów proc.) oraz Lewicy (o 1 punkt proc.).

Spadek poparcia odnotowało natomiast PiS (o 1 punkt proc.), Ruch Polska 2050 (o 1 punkt proc.), Konfederacja (o 1 punkt proc.) oraz PSL-Koalicja Polska (o 1 punkt proc.).

Poparcie dla ugrupowania Kukiz’15 nie zmieniło się.

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 14 proc. nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby swój głos.

Ilu Polaków chciałoby zagłosować?

W marcu dwie trzecie Polaków (67 proc.) deklaruje chęć udziału w wyborach do Sejmu po epidemii koronawirusa. 33 proc. z nich jest zdecydowanych do wzięcia udziału w głosowaniu, natomiast 34 proc. raczej planuje wziąć udział.

Przeciwne stanowisko wyraża 20 proc. respondentów - 9 proc. zapowiada, że raczej nie pójdzie głosować, a 11 proc. osób mówi, że zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach.

13 proc. Polaków jeszcze nie wie, czy odda swój głos.

Badanie wykonano w dniach 5-10 marca 2021 roku, na reprezentatywnej próbie 985 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy