Reklama

Reklama

PiS nie wyklucza współpracy z Pawłem Kukizem

- Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym, kto popiera nasz program i poglądy - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, odnosząc się do podziału w klubie Koalicji Polskiej. - Ostatnio Paweł Kukiz zdał wielki, ważny test, głosując za uchwałą dotyczącą suwerenności państwa polskiego - stwierdził z kolei Tomasz Rzymkowski z klubu PiS.

W czwartek PSL zakończył współpracę z politykami Pawła Kukiza w ramach Koalicji Polskiej m.in. z powodu głosowań, w których poparli oni uchwałę PiS w sprawie negocjacji unijnego budżetu. Posłowie związani z muzykiem mają stworzyć w Sejmie własne koło.

- Komuś chyba mylą się litery. Jeszcze niedawno niektórzy wróżyli podział jednego z klubów sejmowych. Miał być PiS, tymczasem podzielił się PSL. Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym, kto popiera nasz program, nasze poglądy i ideały - powiedział Sobolewski, pytany o możliwość współpracy z politykami skupionymi wokół Kukiza.

Reklama

Rzymkowski: Skandaliczna decyzja PSL

W podobnym tonie sytuację związaną z Koalicją Polską komentuje Tomasz Rzymkowski, były poseł Kukiz'15 w poprzedniej kadencji, a obecnie w klubie PiS. - To jest skandaliczna decyzja Polskiego Stronnictwa Ludowego, że usunięto tak ideową osobę jak Paweł Kukiz, który wierzył w ten projekt Koalicja Polska - ocenił.

- My jako Zjednoczona Prawica będziemy patrzeć z wielkim zaciekawieniem, co Paweł Kukiz zamierza dalej robić. Ostatnio zdał wielki, ważny test, głosując za uchwałą dotyczącą suwerenności państwa polskiego i Polska mu tego nie zapomni - podkreślił Rzymkowski.

Deklaracja Kukiza

- Podejścia (pod przejęcie posłów - red.) ze strony różnych opcji są od pięciu lat. Wejście do PiS jest absolutnie wykluczone. Gdybym chciał to zrobić, startowałbym z list PiS - powiedział ostatnio Interii Paweł Kukiz.

Reklama

Reklama

Reklama