Reklama

"PiS nie będzie piłować gałęzi, na której siedzi Donald Tusk"

Przyszły minister ds. europejskich w rządzie PiS Konrad Szymański zapowiedział dziś w radiu RMF FM, że "PiS nie będzie piłować gałęzi, na której siedzi Donald Tusk, ale obiektywnie oceni dokonania przewodniczącego Rady Europejskiej".

Szymański został zapytany w czwartek w radiu RMF FM m.in. o to, czy jako minister ds. europejskich będzie sobie stawiał za cel przedłużenie mandatu Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej. Szymański odpowiedział, że Donald Tusk musi wobec wszystkich państw członkowskich UE - także wobec Polski - pokazać, że pełnienie przez niego funkcji ma sens.

"Do tej pory mamy wciąż proces jego akomodacji w tym systemie. Mam wrażenie, że w ostatnim czasie jest trochę bardziej aktywny, zajmuje trochę bardziej zdecydowane zdanie, także na przykład w polityce emigracyjnej. Ale to jest proces, mamy jeszcze trochę czasu, będziemy się temu przyglądali w sposób konstruktywny" - powiedział Szymański.

Reklama

"My chcemy dobrych rozwiązań unijnych. Nie będziemy na pewno rządem, który będzie piłował gałąź, na której siedzi Donald Tusk. To nie jest naszym zmartwieniem numer jeden, jaką dzisiaj funkcję pełni Donald Tusk, natomiast będziemy go oceniali obiektywnie" - dodał.

Donald Tusk jest przewodniczącym Rady Europejskiej od grudnia 2014 roku. Jego pierwsza kadencja potrwa do połowy 2017 roku.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama