Reklama

PiS na prowadzeniu, pięć partii w Sejmie. Sondaż dla "SE"

Według najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu", PiS popiera 40 proc. respondentów. Na drugim miejscu jest PO. W wariancie uwzględniającym powstającą partię Roberta Biedronia, PiS i PO nadal są na czele, ale z niższym poparciem. Ugrupowanie byłego prezydenta Słupska zajmuje trzecie miejsce.

Według sondażu dla "SE", do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań. 

Chęć oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość deklaruje 40 proc. uczestników badania. Na drugim miejscu plasuje się Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 29 proc. 

Trzecie miejsce zajął Kukiz'15 z wynikiem 7 proc. Na takie samo poparcie może liczyć PSL.

Do Sejmu weszłoby jeszcze SLD, na które chce zagłosować 6 proc. respondentów. 

Progu wyborczego nie przekroczyłyby: Wolność (3 proc.), Partia Razem (3 proc.), Nowoczesna (3 proc.), Teraz! (1 proc.) i Zieloni (1 proc.).

Sondaż z uwzględnieniem partii Biedronia

Reklama

Instytut Pollster przygotował też drugi wariant sondażu z uwzględnieniem powstającej partii Roberta Biedronia oraz ewentualnej partii skupionej wokół środowiska o. Tadeusza Rydzyka. W takiej wersji wyniki przedstawiają się nieco inaczej.

Na czele nadal byłby PiS (37 proc.), a drugie miejsce przypadłoby PO (25 proc.), ale obie partie otrzymują mniejsze poparcie niż w pierwszym wariancie.

Na trzecim miejscu uplasowałoby się ugrupowanie Biedronia. Chęć głosowania na nie deklaruje 9 proc. respondentów.

Do Sejmu weszliby jeszcze: PSL (7 proc.), Kukiz'15 (7 proc.) i SLD (5 proc.). 

Poniżej progu znaleźliby się: Nowoczesna (3 proc.), Wolność (3 proc.), Partia Razem (2 proc.), Teraz! (1 proc.) i partia o. Rydzyka (1 proc.). 

Sondaż przeprowadzono w dniach 10-11 stycznia na próbie 1097 dorosłych Polaków. 

Więcej w "Super Expressie". 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama