Reklama

PiS i KO na czele najnowszego sondażu. Obie partie zanotowały po 31 proc.

Prawo i Sprawiedliwość remisuje z Koalicją Obywatelską - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Na trzecim miejscu najnowszego zestawienia znalazły się ex æquo Lewica oraz Polska 2050. W Sejmie znalazłaby się również Konfederacja, na co nie mogłoby liczyć z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe.

W badaniu przeprowadzonym między 18 a 23 stycznia zarówno PiS, jak i KO zanotowały po 31 proc. poparcia. Sondaż został opublikowany przez "Gazetę Wyborczą", która odnotowuje, że w ciągu ostatniego miesiąca Prawo i Sprawiedliwość zyskało trzy punkty proc., zaś Koalicja Obywatelska straciła jeden punkt.

Trzecie miejsce zajęły również wspólnie Lewica oraz Polska 2050, cieszące się poparciem równym 8 proc. W porównaniu z grudniem obie partie straciły kolejno po dwa i jeden punkt procentowy.

Nad progiem wyborczym znalazła się także Konfederacja, która bez zmian w zestawieniu z zeszłym miesiącem uzyskała 5 proc. poparcia.

Reklama

Sondaż. Remis PiS i PO. Donald Tusk: Kluczowe trzecie miejsce

Wyniki poniżej pięciu zanotowały z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe (2 proc.), Kukiz'15 (1 proc.), AgroUnia (1 proc.) oraz Porozumienie (0 proc.). 13 proc. respondentów nie było w stanie określić ugrupowania, które poparłoby w wyborach, zaś 71 proc. badanych zdeklarowało chęć udziału w głosowaniu.

Do sondażu odniósł się na Twitterze przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. "Kluczowe będą rozmowy z partią zajmującą w tym badaniu trzecie miejsce" - stwierdził lider PO, odnosząc się do wysokiego odsetka osób niezdecydowanych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy