Reklama

Reklama

PiS: Będziemy zmieniać ustawę o in vitro

Gość programu "Polityka przy kawie" Anna Zalewska z PiS zapowiedziała zmiany w ustawie o in vitro. "Od definicji zarodka, przez wykluczenie anonimowości dawcy, po różnego rodzaju weryfikowanie tych wszystkich błędów, które się tam pojawiły - mówiła.

Ustawa o leczeniu niepłodności weszła już w życie, jednak pojawił się punkt sporny w postaci rozporządzenia dotyczącego przedłużenia finansowania rządowego programu refundacji leczenia procedurą in vitro. Ustępujący rząd chce przeznaczyć na ten cel 300 mln zł w latach 2016-2019. Gość programu "Polityka przy kawie" Anna Zalewska powiedziała, że wprowadzenie tego rozporządzenia w ostatniej chwili jest zaskakujące.

W programie pojawił się także wiceminister zdrowia Sławomir Neumann, który zapewnił, że program jest gotowy i pieniądze na niego także się znajdą. "Jeżeli minister zdrowia zdecyduje się podpisać program, to będzie obowiązywał od lipca przyszłego roku" - dodał.

Reklama

Anna Zalewska z PiS wyraziła jednak nadzieję, że minister nie podpisze wspomnianego programu. Zapowiedziała także zmiany w samej ustawie dotyczącej in vitro.

"Podczas pracy nad ustawą podkreślaliśmy, że jest zła, że będziemy ją zmieniać, wprowadzać różnego rodzaju poprawki. Od definicji zarodka przez wykluczenie anonimowości dawcy, po różnego rodzaju weryfikowanie tych wszystkich błędów, które się tam pojawiły" - wyjaśniła.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy