Reklama

Reklama

PiS apeluje o rozwiązanie kryzysu w służbie zdrowia

Prawo i Sprawiedliwość zarzuca szefowej rządu, że ukryła się przed konfliktem lekarzy z resortem zdrowia i nie działa na rzecz rozwiązania kryzysu. Posłowie PiS zaapelowali do Ewy Kopacz i ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, by zjawili się na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia i porozmawiali tam z przedstawicielami lekarzy o zakończeniu konfliktu.

Poseł Tomasz Latos podkreślał, że obecne problemy to skutek komercjalizowania służby zdrowia. Przypomniał, że kilka lat temu jego partia ostrzegała przed uchwaloną wtedy ustawą zmieniającą szpitale na "przedsiębiorstwa podmiotu leczniczego" i wprowadzającą rachunek ekonomiczny do służby zdrowia.

Lekarze grożą strajkiem wobec postawy resortu zdrowia w sprawie nowych umów na podstawową opiekę zdrowotną. Poparcie dla dotychczas protestujących lekarzy zrzeszonych w Porozumieniu Zielonogórskim zgłosił Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

Reklama

Prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski poinformował, że w związku z niepodpisaniem kontraktów z NFZ na 2015 rok zamkniętych jest około 1,5 tysiąca przychodni, a nie pracuje 5 tysięcy lekarzy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje