Reklama

Reklama

Piotr Kraśko skazany. Zapłaci 100 tys. zł kary

Piotr Kraśko został skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce za prowadzenie samochodu bez uprawnień - podał we wtorek portal tvp.info. Według doniesień dziennikarz będzie musiał zapłacić 100 tys. zł kary i pokryć koszty procesu sądowego.

Piotr Kraśko był oskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień, a na wtorkowym posiedzeniu Sąd Rejonowy w Ostrołęce uznał go winnym. 

Sprawa dotyczy zatrzymania dziennikarza przez policję 19 sierpnia 2016 roku w miejscowości Myszyniec. Okazało się, że prowadził swoje BMW bez prawa jazdy, które stracił dwa lata wcześniej. 

Kraśko zapłaci 100 tys. złotych kary

- Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i skorzystał z przysługującemu mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych - podawała warszawska prokuratura, po przesłuchaniu Kraśki. 

Reklama

Z informacji jakie podaje tvp.info wynika, że prokurator wnioskował o skazanie dziennikarza bez rozprawy i nałożenie na niego kary "grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 500 zł, czyli łącznie 100 tys. zł". Taka kara miała wcześniej zostać uzgodniona z oskarżonym. 

Sąd uznał winę Kraśki, który będzie musiał zapłacić 100 tys. zł i ponieść koszty postępowania sądowego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy