Reklama

Reklama

Piotr Kaczkowski odchodzi z Trójki

Piotr Kaczkowski żegna się z radiową Trójką. Legendarny dziennikarz odchodzi po 57 latach. To kolejna osoba, która w ostatnim czasie, po aferze z piosenką Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", opuszcza szeregi stacji.

O swojej decyzji Piotr Kaczkowski poinformował w krótkim oświadczeniu. 

Jak przyznał, decyzja o odejściu z Trójki dojrzewała w nim od dawna.

"Dziś chciałbym Państwu podziękować za lata wsparcia, wspólnych wzruszeń, dzielenia się muzyką i słowem. Miałem piękne życie radiowe. Mam nadzieję, że jeszcze wróci. W Trójce kierowanej z miłością i szacunkiem przez kompetentnych ludzi" - czytamy.

Wypowiedzenie złożył dyrektor muzyczny radiowej Trójki, Piotr Metz. Z radiem pożegnali się w ostatnich dniach także Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Marcin Kydryński czy Agnieszka Szydłowska. Zakończenie współpracy zapowiedzieli też artyści, m.in. Tomasz Organek, Muniek Staszczyk, Daria Zawiałow.

Reklama

Skandal w Trójce

Wszystko to echa skandalu z piosenką Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" w roli głównej. 

Przypomnijmy - w piątek, 15 maja, utwór ten trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Niedługo potem informacja o sukcesie utworu Kazika zniknęła z profilu Trójki na Facebooku, a strona radia była niedostępna. Radiosłuchacze i internauci uznali to za przejaw cenzury. 

Dyrektor programu Trzeciego Tomasz Kowalczewski wyjaśniał, że podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Taką opinię przedstawiła też prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, oświadczając, że unieważnienie piątkowej Listy Przebojów Trójki nie ma nic wspólnego z cenzurą.

W nowym singlu "Twój ból jest lepszy niż mój ból" Kazik Staszewski komentuje wizytę Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim 10 kwietnia 2020 roku. Pomimo, iż nekropolia był zamknięta z powodu epidemii koronawirusa, prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził grób matki.

Wokalista Kultu w solowym utworze śpiewa m.in.: "Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń / ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń (...) 4 lata temu 10 kwietnia / Marii prosto pod koła córka uciekła / Maria nie przekroczy bramy dziś tej / bo twój ból jest lepszy niż jej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy