Reklama

Reklama

Piotr Gliński zapewnia: Nie będzie zwolnień nauczycieli po likwidacji gimnazjów

Wymieniany jako kandydat na wicepremiera Piotr Gliński uspokaja - nie będzie zwolnień nauczycieli w związku z likwidacją gimnazjów. Zapowiedź stopniowej likwidacji tego stopnia nauczania złożyła rzeczniczka PiS - Elżbieta Witek, typowana na ministra edukacji.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Gliński zaznaczył w radiowej Jedynce, że mówienie o zwolnieniach to propaganda związków zawodowych. Jak dodał, liczba klas pozostanie bez zmian, więc nauczycieli będzie tyle, co dotychczas.

Polityk PiS mówił, że problemem są nie tylko gimnazja, ale też program nauczania. Piotr Gliński nie chciał powiedzieć, czy to on będzie wicepremierem w rządzie Beaty Szydło. Zapewnił jednak, że Polską będzie rządziła ekipa ludzi przygotowanych merytorycznie, doświadczonych i dynamicznych, którzy będą mogli udźwignąć ciężar odpowiedzialności spoczywający na partii rządzącej.

Reklama

Zapowiedział też, że rząd PIS w przyszłym roku rozpocznie realizację wyborczych obietnic. Chodzi między innymi o propozycje dla frankowiczów, likwidację kwoty wolnej od podatku oraz podatek transakcyjny dla hipermarketów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy