Piotr Duda i inni członkowie "Solidarności" odchodzą z Rady Dialogu Społecznego
Szef "Solidarności" Piotr Duda oraz kilku innych członków związku zrezygnują z zasiadania w Radzie Dialogu Społecznego. Duda poinformował o tym w czwartek 22 października na konferencji prasowej. Biuro Rady Dialogu Społecznego odmówiło polsatnews.pl komentarza w tej sprawie.

Rada Dialogu Społecznego powstała pięć lat temu. Zasiadają w niej przedstawiciele pracowników, pracodawców i rządu. Zastąpiła istniejącą od 1994 r. Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych.
Zadaniem RDS jest prowadzenie dialogu społecznego w celu zapewnienia warunków właściwego rozwoju państwa, jak i zwiększenia konkurencyjności narodowej gospodarki. Jej członków powołuje i odwołuje prezydent RP.
Nowi członkowie RDS. Wśród nich ministrowie
W środę prezydent Andrzej Duda powołał nowych członków RDS. Wśród nich znaleźli się m.in. wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister zdrowia Adam Niedzielski, a także wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
Podczas uroczystości nominacji, prezydent mówił, że "trudny czas pandemii, kiedy decyzje podejmowane są szybko, często radykalnie, jest z pewnością czasem w dziejach, który wymaga szczególnego nacisku na dialog społeczny".
Jego zdaniem, w tym czasie potrzebna jest "szybka konsultacja społeczna, wymagająca wzajemnego zrozumienia i wzajemnego współdziałania".