Reklama

Reklama

Piotr Apel: Brukseli nie interesuje, że rządy PO-PSL były nieudolne

- Liczymy na merytoryczne stanowisko rządu w Brukseli - stwierdził po komisji ds. Unii Europejskiej jej wiceprzewodniczący Piotr Apel. Posłowie wysłuchali na posiedzeniu informacji na temat stanu dialogu pomiędzy Polską a Unią Europejską w sprawie wybranych aspektów polityki wewnętrznej Polski. Chodziło głównie o przepisy nowelizujące funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego oraz mediów publicznych.

Piotr Apel z ruchu Kukiz'15 odniósł się do przyszłotygodniowej debaty w europarlamencie na temat praworządności w Polsce. Poseł wielokrotnie zwracał się do obecnego na komisji ministra do spraw europejskich, Konrada Szymańskiego. Chciał, by rząd merytorycznie przedstawił europosłom zasadność swoich działań w kraju.

"Poprosiłem, by nasza obrona w PE nie wyglądała jak dotychczas na krajowym podwórku. Nikogo w Brukseli nie interesuje, że rządy PO-PSL także były nieudolne. Taka narracja może nam tylko zaszkodzić" - uważa Apel.

Reklama

Debata w europarlamencie na temat Polski odbędzie się 19 stycznia. W środę, praworządnością w naszym kraju zajęła się również Komisja Europejska.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy