Reklama

Pierwszy kongres ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Wystąpi tajemniczy gość

W sobotę o godz. 11 w Warszawie rozpocznie się pierwszy kongres ruchu Polska 2050. Zapowiedziano wystąpienie gościa specjalnego, który ma "zmienić oblicze polskiej polityki"; jego tożsamość pozostaje tajemnicą. Sobotnim wydarzeniem Polska 2050 chce rozpocząć nowy sezon polityczny.

"Czwartego września zapraszam wszystkich was na wielkie wydarzenie - Pierwszy Kongres Ruchu Polska 2050. Będą setki osób z całej Polski, będzie gość specjalny, który mam nadzieję na trwałe zmieni oblicze polskiej polityki" - tak lider Polski 2050 zapowiadał w mediach społecznościowych pierwszy kongres swojego ruchu.

Hołownia zapewnił, że po tej dacie "na trwałe zmieni się oblicze polskiej polityki" i "nic nie będzie takie, jak było do tej pory". Tożsamość gościa specjalnego pozostaje tajemnicą. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.

Hołownia powiedział, że w sobotnim kongresie wezmą udział setki działaczy Polski 2050. - Przedstawimy nasz program, naszą wizję Polski, zobowiązania, które podejmujemy, idąc drogą zielonej demokracji - podkreślił.

Reklama

- Moje przemówienie na kongresie pokaże esencję naszego programu - przez poszczególne zobowiązania, które będziemy podejmować spróbujemy opowiedzieć, jak Polska może wyglądać już za kilka, kilkanaście miesięcy. Pokażemy, jaka jest wizja Polski 2050 dla naszego kraju w bardzo wielu obszarach: socjalnym, solidarności, gospodarki, demokracji, edukacji, ekologii - mówił polityk.

Trzy filary

Pytany, czy sobotnie wydarzenie ma tchnąć nadzieję i pozwolić Polsce 2050 odrobić spadki w sondażach obserwowane po powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki, Hołownia powiedział, że kongres ma być "mocnym początkiem nowego sezonu politycznego". - Chcielibyśmy, aby ten dzień był wielką opowieścią o tym, że jest nadzieja, że nie jesteśmy skazani na wyniszczającą nas polaryzację, że jest możliwa nowa polityka, że czas zacząć myśleć w Polsce nie kategoriami kolejnych wyborów i kolejnych kadencji, ale pokoleń, które w tym kraju jeszcze długo po nas będą musiały żyć - wskazał lider Polski 2050.

- To wydarzenie będzie emblematyczne dla naszego myślenia o polityce i tego, jak chcielibyśmy ją robić - zaznaczył. - Pokażemy, jak bardzo pojemny jest nasz ruch, z jak różnych stron przychodzą do nas ludzie - dodał.

Oprócz przemówień liderów Polski 2050: Szymona Hołowni i Michała Kobosko, a także wystąpienia specjalnego gościa, podczas kongresu odbędzie się również prezentacja trzech filarów ruchu: stowarzyszenia Polska 2050, Instytutu Strategie 2050 oraz koła parlamentarnego. Przewidziano też część muzyczną - koncerty dwóch artystek.

- Kongres ma być naszym świętem. Będzie trochę powagi i podniosłości, która powinna cechować ludzi, idących w odpowiedzialną drogę, ale też sporo radości, trochę muzyki, dobrej energii i dobrego klimatu ludzi, którzy po prostu się lubią i chcą pokazać, że tak też można robić politykę - oświadczył Hołownia.

"Poznajmy się"

Zlot ma być także podsumowaniem letniej kampanii "Poznajmy się", w ramach której parlamentarzyści, działacze i wolontariusze ruchu konsultowali program, z którym Polska 2050 Szymona Hołowni pójdzie do następnych wyborów.

- W czasie wakacji odbyliśmy ponad 200 spotkań z Polakami w ramach akcji 'Poznajmy się', one dały nam dużą wiedzę o tym, czego Polacy dzisiaj oczekują. Bardzo cieszę się z tych wszystkich spotkań, bo to kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy fizycznie zapoznali się z naszą ofertą i teraz masowo zaczynają zapisywać się do stowarzyszenia - mówił polityk.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Szymon Hołownia | Polska 2050

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL