Reklama

Reklama

Pierwsi klienci Alfa Star wrócą do Polski jeszcze dzisiaj

Około 1600 klientów biura podróży Alfa Star, które w sobotę ogłosiło upadłość, przebywa poza granicami Polski. Pierwsi turyści wrócą do kraju jeszcze dzisiaj.

Z informacji, które nieoficjalnie biuro przekazało w sobotę mazowieckiemu Urzędowi Marszałkowskiemu, wynikało, że klienci, którzy przebywają za granicą, mają opłacone hotele. 

Jednak według najnowszych doniesień tak nie jest. 

Urząd Marszałkowski apeluje do właścicieli biura Alfa Star o informacje dotyczące sytuacji turystów pozostających poza granicami kraju. Marta Milewska z urzędu powiedziała, że biuro podróży ograniczyło się do poinformowania o bankructwie, i nie wiadomo, gdzie hotele zostały opłacone i na jak długo. Szacuje się, że turyści mogą przebywać w 16 miejscach świata.

- Pierwsi turyści wrócą już dzisiaj, są to loty zaplanowane na dziś, ale nieopłacone. Również dziś wrócą turyści z Turcji, być może z Barcelony, Bułgarii i Rodos. Wszystko zależy od tego, czy uda nam się znaleźć odpowiednią liczbę miejsc w samolotach - mówi rzeczniczka mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska. 

Największe problemy mają klienci Alfa Star przebywający w Turcji. W nocy doszło do kilku incydentów, turyści byli wypraszani z pokoi. 

Hotelu nie mają opłaconego też turyści, którzy wczoraj wylecieli na Rodos. Obecnie są pod opieką konsularną, ale będą musieli wrócić do kraju. 

- Uruchomiliśmy wszystkie procedury, żeby sprowadzić naszych turystów bezpiecznie do kraju. Natomiast oczywiście możemy to robić do wysokości sumy gwarancyjnej 20 milionów złotych, która na szczęście jest dość duża i daje nadzieje nie tylko na sprowadzenie wszystkich do kraju, ale również na wypłatę znaczącej części roszczeń, które turyści będą mieli - powiedział Adam Struzik, marszałek woj. mazowieckiego.

Klienci Alfa Star nie kryją oburzenia. Firma nie poinformowała ich o upadłości. Turyści, którzy mieli wylecieć z Gdańska do Barcelony, dopiero w czasie zdawania walizek dowiedzieli się, że nie ma ich na liście odlotów.

- Nie było żadnej informacji, musieliśmy sami szukać w internecie, nagle pojawiła się informacja po dwóch godzinach, jak już samolot miał wylecieć do Barcelony, że jest upadłość. Proszę państwa, w sobotę się nie ogłasza upadłości - nie kryje oburzenia jedna z klientek biura.

Reklama

 

Biuro podróży Alfa Star poinformowało o utracie płynności finansowej w sobotę w południe. Gwarancja ubezpieczeniowa firmy wynosi 20 mln zł. Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy