Reklama

Pielęgniarki i położne przeprowadzą strajk ostrzegawczy

We wtorek niemal w całej Polsce odbędą się protesty pielęgniarek i położnych. W niektórych szpitalach – w ramach dwugodzinnego strajku ostrzegawczego – pielęgniarki odejdą od łóżek pacjentów. Decyzję w tej sprawie podejmą organizacje zakładowe, zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

- Na Mazowszu będą strajkować dwa szpitale: w Kozienicach i Mławie, w jednej placówce zaplanowano strajk włoski - powiedziała wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Longina Kaczmarska.

Dzisiaj obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. W większości placówek na terenie Polski pielęgniarki zamiast świętować, zamanifestują swoje niezadowolenie. Będą plakaty, ulotki i czarne koszulki - mówią osoby, które włączą się w protest.

Pielęgniarki i położne domagają się podwyżek płac o 1500 złotych oraz poprawy warunków pracy. Chodzi o określenie niezbędnej liczby pielęgniarek i położnych na oddziałach przy zawieraniu umów przez NFZ ze szpitalami - tak jak jest to w przypadku lekarzy.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy