Reklama

Reklama

Pędził 140 km/h, zabił 3 osoby. Obrona proponuje 2 lata więzienia

Rozpoczął się proces w sprawie wypadku samochodowego w Murowanej Goślinie, w wyniku którego zginęło troje nastolatków. Oskarżonym jest kierowca, 19-letni Piotr N., który w sierpniu 2014 roku w nocy pędził ulicą Rogozińską z prędkością 140 km/h i potrącił śmiertelnie dwie osoby, po czym uderzył w pobliskie ogrodzenie.

Po tygodniu zmarł także jeden z pasażerów auta. Na tym odcinku drogi obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Piotr N. chciał dobrowolnie poddać się karze. Jego obrońca wystąpił o dwa lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Jednak ani prokurator, ani rodziny zmarłych nie godzą się na taki wyrok.

- Sprawa ma duży ładunek emocjonalny w szczególności, jeśli chodzi o osoby pokrzywdzone. To są trzy ofiary śmiertelne. To byli młodzi ludzie. Oskarżony przeprosił dzisiaj rodziny ofiar, jednak może to być tylko linia obrony. Rodziny tych przeprosin na razie nie przyjęły - powiedział Mariusz Paplaczyk, pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego.

Reklama

Poznański sąd przesłuchał czterech pierwszych świadków w sprawie, a także wysłuchał obrońców oskarżonego. Kolejna rozprawa odbędzie się 22 kwietnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy