Reklama

Paweł Soloch nowym szefem BBN

Dotychczasowy prezes zarządu Instytutu Sobieskiego Paweł Soloch zostanie nowym szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta - powiedział posłom we wtorek kierujący do tej pory BBN gen. Stanisław Koziej.

"Jest już kandydat na nowego szefa BBN. Otrzymałem oficjalną informację, więc mogę się z państwem podzielić. Jest to pan Paweł Soloch" - poinformował Koziej na posiedzeniu sejmowej komisji obrony. Wcześniej tę informację opublikował na Twitterze.

Zapowiedział, że w środę lub czwartek nastąpi przekazanie obowiązków szefa Biura. Koziej powiedział PAP, że obecnie jest uzgadniany jest termin jego spotkania z Solochem.

O tym, że szefem BBN zostanie Soloch, PAP informowała nieoficjalnie w ubiegłym tygodniu.

Obecny szef Instytutu Sobieskiego za rządów PiS, od 2005 do 2007 roku był podsekretarzem stanu w ówczesnym Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Reklama

Prezydent Duda w pierwszych dniach urzędowania powoła też nową Radę Bezpieczeństwa Narodowego, która jest organem doradczym prezydenta w zakresie bezpieczeństwa państwa. Szef BBN jest sekretarzem Rady.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy