Reklama

Reklama

Paweł Mucha w radzie nadzorczej PZU. Jest doradcą prezydenta i prezesa NBP

​Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU powołało w środę Pawła Karola Muchę na członka rady nadzorczej spółki - poinformował zarząd PZU. Od początku roku Mucha jest doradcą prezydenta Andrzeja Dudy oraz szefa NBP Adama Glapińskiego. W przeszłości był m.in. zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta.

"Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej (...) informuje, że Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki (...) w dniu 16 czerwca 2021 roku powołało do Rady Nadzorczej PZU SA Pana Pawła Karola Muchę na Członka Rady Nadzorczej Spółki" - poinformowano w komunikacie. Jak dodano, uchwała powołująca Muchę do RN spółki weszła w życie z chwilą powzięcia.

Mucha jest adwokatem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od sierpnia 2015 r. do grudnia 2016 r. był społecznym doradcą Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Od 20 grudnia 2016 r. był sekretarzem stanu w KPRP. Od 4 kwietnia 2017 r. był zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta RP. Pełnił również funkcję pełnomocnika do spraw referendum dotyczącego projektu nowej Konstytucji. 

Reklama

PZU: Mucha nie prowadzi konkurencji wobec spółki

Z dniem 1 stycznia 2021 r. ponownie powołany na stanowisko doradcy społecznego Prezydenta RP. Od tego samego dnia pełni również funkcję doradcy prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego.

Jak przekazało PZU, zgodnie z oświadczeniem złożonym przez Muchę nie prowadzi on działalności konkurencyjnej wobec spółki, jak również nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu konkurencyjnej spółki kapitałowej lub członek organu jakiejkolwiek konkurencyjnej osoby prawnej, jak również nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie przepisów ustawy z 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze Sądowym.

PZU jest największym w Polsce ubezpieczycielem działającym na rynku ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych. Kontroluje ponad 1/3 rynku, który jest mierzony wartością składki przypisanej brutto. Akcje spółki są od 2010 roku notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jej głównym akcjonariuszem jest Skarb Państwa z 34,19-proc. akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy