Reklama

Reklama

​Paweł Mucha: Pojawiły się poprawki sprzeczne z porozumieniem

Minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha przyznał w radiu Zet, że niektóre poprawki PiS do prezydenckich ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym były zaskoczeniem dla Pałacu Prezydenckiego. Z jego słów wynika jednak, że Andrzej Duda będzie skłonny podpisać tak zmienione ustawy.

"Pojawiły się poprawki, które nie były objęte porozumieniem, albo które były sprzeczne z porozumieniem" - przyznał na antenie radia Zet Paweł Mucha.

Przedstawiciel Pałacu Prezydenckiego zaznaczył jednak, że podstawowe założenia projektów Andrzeja Dudy - multipartyjny wybór do KRS, ławnicy, skarga nadzwyczajna - zostały zachowane.

Ze słów Muchy wynika, że poprawki będą przedmiotem dalszych negocjacji.

"Ja nie wykluczam, że pan prezydent będzie chciał wyartykułować pewne rzeczy, które należałoby zmienić. (...) Jeżeli te prace będą prowadzone w drugim czytaniu, można się spodziewać pewnych korekt" - powiedział.

Reklama

Prezydencki minister był też pytany o słowa posłanki Krystyny Pawłowicz, która oznajmiła podczas posiedzenia komisji sprawiedliwości, że poprze projekt ustawy o SN, choć w jej ocenie znajdują się w nim zapisy rażąco sprzeczne z konstytucją.

"Ja się nie zgadzam z panią profesor, szanuję, ale fundamentalnie się nie zgadzam" - podkreślił Paweł Mucha.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy