Reklama

Reklama

Paweł Kukiz znieważył dziennikarkę Interii. Żądamy przeprosin

27 października Paweł Kukiz na swojej stronie na Facebooku opublikował wpis, w którym - odnosząc się do materiału na temat subwencji - znieważył dziennikarkę Interii red. Krystynę Opozdę.

Jesteśmy - jako portal i redakcja serwisu Fakty - oburzeni poziomem tej wypowiedzi. Oburzenie jest tym większe, że na ten skandaliczny wpis pozwolił sobie człowiek, którego ugrupowanie startowało w wyborach parlamentarnych z hasłem:  "Nareszcie Polska budzi się z naszymi marzeniami".

Chyba nie o takie marzenia i poziom chodzi.

Opublikowany post w żaden sposób nie wpisuje się w lansowany przez muzyka-polityka model działalności publicznej. Cytowany przez Pawła Kukiza fragment jest opisem obiektywnego stanu faktycznego.

Z punktu widzenia formalno-prawnego przy ocenie przesłanek uzyskiwania subwencji finansowych dla partii nie ma znaczenia, "co pan Kukiz chce", a formalne spełnienie określonych przesłanek.

Reklama

W demokratycznym państwie prawa sposobem na wyrażanie opinii nie może być znieważanie.

Panu Pawłowi Kukizowi zalecamy - w razie wątpliwości co do treści publikacji - korzystanie z uprawnień, jakie dają: Konstytucja RP i ustawa Prawo prasowe.

Żądamy publicznego przeproszenia red. Krystyny Opozdy w miejscu, gdzie doszło do naruszenia dóbr osobistych naszej redakcyjnej koleżanki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy