Reklama

Paweł Kukiz złoży zawiadomienie do prokuratury na Adriana Zandberga

"Wpis szefa Partii Razem Adriana Zandberga na mój temat na portalu społecznościowym to inwektywy. Zgłaszam zawiadomienie w sprawie tego wpisu do prokuratury" - zapowiada Paweł Kukiz. "Podtrzymuję swoje słowa na temat Kukiza. To nie pierwszy przypadek, gdy obraża on kobiety" - odpowiada Zandberg.

Zandberg napisał, że "Paweł Kukiz zachował się jak podpity chamuś spod monopolowego". Odniósł się w ten sposób do wpisu Kukiza na temat działaczki Partii Razem Justyny Samolińskiej.

Justyna Samolińska we wtorkowym felietonie dla portalu Wirtualna Polska, pt. "Obłuda 'pornoprawicy'. Czekamy na kolejne historie przemocy", oskarżyła posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka o składanie niemoralnych propozycji w trakcie jednego z programów telewizyjnych.

Paweł Kukiz stanął w obronie Jakubiaka. Na swoim profilu na Facebooku opublikował zdjęcia Samolińskiej, które opatrzył komentarzem: "z całym szacunkiem, ale w życiu nie uwierzę, że Jakubiak Panią molestował". "Pani Samolińska... Ja rozumiem, że Wy, prawdziwi komuniści, macie dziś problem ze zbokami na lewicy (Jakub Dymek z 'Krytyki Politycznej' i Wybieralski z Agory) ale - bez przesady". Według Kukiza, słowa Samolińskiej, "to albo objaw jakiejś obsesji, albo ogromnej potrzeby zaistnienia". "Nie chciałem tego postu pisać - słowo honoru - ale są jakieś granice absurdu i pomówień" - dodał.

Reklama

W odpowiedzi na to Zandberg napisał, że "Paweł Kukiz zachował się jak podpity chamuś spod monopolowego". "Korzystając ze swojej popularności, opublikował zdjęcia Justyny opatrzone żenującym komentarzem. Zachęcił w ten sposób swoich sympatyków do wylania wiader obrzydliwości. Nie mam słów na chamstwo Pawła Kukiza. Nikt przyzwoity nie powinien mu podawać ręki. Współczuję wszystkim kobietom, z którymi się styka ten buc" - dodał.

Kukiz złoży zawiadomienie do prokuratury

Paweł Kukiz powiedział PAP, że uznał się urażony wpisem Adriana Zandberga. Zapowiedział zgłoszenie wpisu do prokuratury. Kukiz przyznał, że poczuł się szczególnie dotknięty słowami "podpity chamuś spod monopolowego", które uznał za inwektywy.

"Nie przypominam sobie, żebym ja pana Zandberga obrzucał inwektywami. Jeżeli Zandberg tak uważa, to niech pójdzie moim śladem i zgłosi mój wpis do prokuratury" - powiedział Kukiz. Jak dodał, jego prawnicy przygotowali już wniosek z powództwa cywilnego i zostanie on zgłoszony w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie już w poniedziałek.

Zandberg podtrzymuje słowa

Adrian Zandberg zapytany przez PAP o zapowiedź Pawła Kukiza oświadczył, że "publikacja zdjęcia Justyny Samolińskiej opatrzonego żenującym komentarzem i szczucie na nią swoich zwolenników - to zachowanie podłe i nieprzyzwoite". "Podtrzymuję swoje słowa na temat pana Kukiza. To nie pierwszy przypadek, kiedy pan Kukiz obraża kobiety. Po tym, co zrobił, nikt przyzwoity nie powinien podawać mu ręki. Jeżeli pan Kukiz chce się spotkać w sądzie i tam kompromitować się dalej - nie widzę przeciwwskazań" - podkreślił.

Grzegorz Bruszewski

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy