Reklama

Reklama

Paweł Kukiz: Zapoznaliśmy się z "Polskim Ładem". Uwzględnia on nasze postulaty z 2015 roku

Zapoznaliśmy się z "Polskim Ładem"; uwzględnia on postulaty społeczno-gospodarcze Kukiz'15 z poprzedniej kadencji Sejmu - powiedział szef koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz.

W sobotę odbędzie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której zostanie zaprezentowany Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program ugrupowania na okres pocovidowy. W piątek przedstawiciele rządu przedstawili jego założenia posłom Kukiz'15.

Jak powiedział Paweł Kukiz, założenia Polskiego Ładu zostały przez nich przyjęte pozytywnie. - Generalnie jest (on) nam bliski - podkreślił. 

"Uwzględnia nasze postulaty"

- W dużej mierze uwzględnia nasze postulaty z 2015 roku. Cieszymy się, że skorzystano z pomysłów gospodarczo-społecznych z poprzedniej kadencji Sejmu - dodał.

Reklama

- Jeszcze bardziej będzie nam się podobał ten Polski Ład w momencie zaakceptowania naszych postulatów ustrojowych, dotyczących m.in. wprowadzenia instytucji sędziów pokoju, ustawy antykorupcyjnej, zmiany ordynacji wyborczej - mówił polityk.

- Rozmawialiśmy też o elektronicznych konsultacjach, digitalizacji podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą - dodał.

Czym jest Polski Ład?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polski Ład ma się składać z następujących obszarów: Planu na zdrowie, Uczciwej pracy - godnej płacy, Dekady rozwoju, Rodziny i domu w centrum życia, Polski - naszej ziemi, Przyjaznej szkoły i kultury na nowy wiek, Dobrego klimatu dla firm, Czystej energii - czystego powietrza, CyberPoland 2025, Złotej jesień życia.

Politycy Kukiz'15 od wielu miesięcy rozmawiają z PiS ws. porozumienia programowego, które miałoby polegać na wzajemnym wspieraniu swoich projektów ustaw. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne