Reklama

Reklama

​Paweł Kukiz wytyka prezesowi PiS słowa o przedsiębiorcach

Kandydujący do parlamentu z list PSL Paweł Kukiz przypomina słowa Jarosława Kaczyńskiego z 2017 r.

Przypomnijmy, że PiS obiecało podniesienie płacy minimalnej do 4 tys. złotych w kolejnej kadencji. Już w przyszłym roku płaca minimalna wzrośnie o 350 zł - do 2600 zł. Część opozycji zarzuca, że ucierpią na tym przedsiębiorcy.

I właśnie w tym kontekście Paweł Kukiz postanowi zilustrować stosunek Jarosława Kaczyńskiego do przedsiębiorców jego własnymi słowami z 2017 r.

Prezes PiS w ten sposób odniósł się do narzekań przedsiębiorców na ograniczenia ze strony państwa:

"Jeżeli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się po prostu do niej nie nadaje. (...) Jeżeli ktoś we współczesnej Europie, współczesnej Polsce nie jest w stanie działać efektywnie, (...) to po prostu powinien zająć się czymś innym".

Reklama

Paweł Kukiz nawiązał do tych słów w Radiu Plus:

"Jak ja słucham, jak prezes Kaczyński zwraca się do przedsiębiorców, że jeśli nie potraficie prowadzić działalności w warunkach jakie narzuca wam państwo, to znaczy, że się do tej działalności nie nadajecie... to jak niszcząc mikroprzedsiębiorców chce pozyskać pieniądze na tę pensję minimalną 2600 brutto?" - pytał lider Kukiz'15.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy