Reklama

Reklama

Paweł Kukiz spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą

"Prezydent Andrzej Duda oraz politycy Kukiz'15 zgodzili się, że konstytucja musi być obywatelska; ugrupowanie zadeklarowało "pełną" chęć współpracy" - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, po spotkaniu prezydenta z politykami Kukiz'15.

Mucha, który w poniedziałek został pełnomocnikiem prezydenta ds. referendum dot. projektu nowej konstytucji, powiedział, że spotkanie z prezydium Kukiz'15 to kolejny element konsultacji, które są prowadzone przez prezydenta ws. referendum. Jego termin - jak przypomniał - jest planowany na 11 listopada 2018 r.

Na spotkaniu, relacjonował Mucha, "pojawiły się podziękowania ze strony ruchu Kukiz'15 formułowane przez przewodniczącego Pawła Kukiza".

"Pojawiła się informacja, że ruch Kukiz'15, jako stowarzyszenie, ale także jako podmiot - który skupia w ramach swojej działalności kolejne organizacje pozarządowe - jest absolutnie zainteresowany współpracą z panem prezydentem w tej sprawie, z aprobatą przyjmuje podjęcie przez pana prezydenta tematyki konstytucyjnej, wskazując, że to jest od dawien dawna, także element programu ruchu Kukiz'15, który oczekuje dyskusji merytorycznej z obywatelami" - mówił wiceszef Kancelarii Prezydenta.

Reklama

Jak dodał przedstawiciele Kukiz'15 ocenili "dość krytycznie" obowiązujące rozwiązania konstytucyjne, wskazując na jej "niedostatki". Podkreślił, że zadeklarowano "pełną" chęć współpracy z prezydentem jeśli chodzi o dyskusję i debatę na jej temat.

Lider ugrupowania Kukiz'15 oraz wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka - dodał Mucha - podkreślali, że struktury ruchu Kukiz'15 są zainteresowane organizowaniem spotkań w wymiarze ogólnopolskim i w wymiarze regionalnym w tej sprawie. "To na pewno było pierwsze spotkanie, ale nie ostatnie w tej sprawie" - wskazał Mucha.

Poinformował, że prezydent oraz Kukiz'15 zgodzili się, iż konstytucja RP "musi być konstytucją obywatelską". "Prezydent w sposób zdecydowany także wskazał, że jego propozycja, która będzie kierowana - to jest oczywiście dyskusja z obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej, żeby przygotować pytania referendalne" - podkreślił Mucha.

Dodał, że wśród tematów pojawiła się też propozycja Kukiz'15 ws. organizacji dwudniowego referendum, które byłoby planowane na 10-11 listopada 2018 r. oraz postulat rozważenia głosowania elektronicznego. "To były takie postulaty, które zostały zarysowane jako pewne pomysły - profrekwencyjne także - ze strony ruchu Kukiz'15. Oczywiście tu nie sposób spodziewać się jakichś wiążących ustaleń na tego typu spotkaniu" - powiedział Mucha.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy