Reklama

Reklama

Paweł Kukiz: Pani poseł popełniła przestępstwo

W ocenie lidera ruchu Kukiz"15 posłanka Małgorzata Zwiercan głosując "na dwie ręce" popełniła przestępstwo. "Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, by taką rzecz tolerować" - argumentował Paweł Kukiz na antenie TVN24.

W opinii Pawła Kukiza stwierdzenie sugerujące, że Kornel Morawiecki opuścił głosowanie w sprawie wyboru nowego sędziego TK z powodu pogorszenia stanu zdrowia nie jest do końca zgodne z prawdą i wskazał na inne przyczyny. 

"Doszły do mnie informacje, że Kornel Morawiecki wyszedł i  spotkał się z synem w kuluarach (wicepremierem Mateuszem Morawieckim). Syn był widziany podczas rozmów z kilkoma z moich posłów, tuż  przed głosowaniem - tłumaczył lider ruchu Kukiz'15.

Jak sam wyjaśnił, dla niego to "żenujące, by wicepremier przychodził do opozycji "żebrać o głosy", które pozwoliłyby  na wybranie przez PiS nowego członka Trybunału Konstytucyjnego".

Reklama

Kukiz potwierdził również, że doszły do niego pogłoski, że "pan premier Morawiecki  szykuje jakieś swoje stronnictwo z intencją przejęcia PiS-u w  przyszłości". "Niestety nie możemy sobie pozwolić na  posła, dla którego dobro syna jest ważniejsze od dobra ojczyzny" -  zaznaczył. 

Paweł Kukiz przeprosił na antenie TVN24 swoich wyborców za zachowanie Małgorzaty Zwiercan. "Pani poseł popełniła przestępstwo. Poszliśmy do wyborów z hasłem  transparentności, uczciwości i ja sobie nie wyobrażam takiej sytuacji,  by taką rzecz tolerować" -  oświadczył.

Przypomnijmy, że podczas wyboru kandydata PiS do Trybunału Konstytucyjnego posłanka Kukiz'15 Małgorzata Zwiercan zagłosowała za swojego klubowego kolegę Kornela Morawieckiego. Zwiercan została wykluczona z klubu Kukiz'15, a Morawiecki sam z niego wystąpił. Żadne nie rozważa złożenia mandatu poselskiego. Posłanka żałuje tego, co zrobiła. "Popełniłam błąd, nie wiedziałam, że to jest niezgodne z prawem" - powiedziała. Morawiecki przyznał, że sam poprosił posłankę o takie głosowanie. PO zawiadomiła prokuraturę o przestępstwie.

Reklama

Reklama

Reklama