Reklama

Reklama

Paweł Kukiz: Jeśli umowa z PiS zostanie złamana - oddaję mandat

"Uprzejmie melduję, że nie zamierzam i nie zamierzałem wchodzić do rządu, spółek skarbu, itp." - napisał w mediach społecznościowych lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Jak przyznał jest gotów oddać mandat poselski, gdy umowa z PiS zostanie złamana.

Kukiz na swoim profilu na Facebooku odniósł się do sugestii, że mógłby wejść do rządu. "Uprzejmie melduję, że nie zamierzam i nie zamierzałem wchodzić do rządu, spółek skarbu, itp." - napisał muzyk. "Moje porozumienie z PiS dotyczy jedynie spraw programowych i wspólnych głosowań" - zapewnił.

"W zamian za nasze wsparcie przy kluczowych ustawach w Polskim Ładzie PiS zobowiązał się uchwalić nasze projekty - ustawę antykorupcyjną, antysitwową, sędziów pokoju, dzień referendalny w samorządach, pakiet ustaw rolnych i powołać zespół do prac nad taką zmianą ordynacji wyborczej, by każdy obywatel otrzymał INDYWIDUALNE (w miejsce +stadnego+) prawo wyborcze" - podkreślił.

Reklama

Umowa z PiS

Muzyk podkreślił też, że z PiS umówił się, że najpierw musi być przegłosowany projekt Kukiz'15, a dopiero po tym jego koło pomaga PiS głosować przy Polskim Ładzie. "Jeśli zaś z jakiś powodów umowa ta zostanie przez PiS zaniechana czy złamana to oddaję mandat i rezygnuję ze startu w kolejnych wyborach. Bo dalsze siedzenie w tym bagnie, bez możliwości wprowadzenia KLUCZOWYCH dla dobra wspólnego ustaw, nie ma żadnego sensu. Ani to dla mnie »koryto«, ani satysfakcja" - napisał Kukiz.

Krzysztof Jackowski ujawnił przerażającą wizję! To wydarzy się już niedługo

Na przełomie maja i czerwca Kukiz'15 i PiS podpisały umowę o współpracy programowej. Pierwszym efektem porozumienia było wpłynięcie do Sejmu - w pierwszych dniach czerwca - projektu tzw. ustawy antykorupcyjnej, czyli nowelizacji m.in. Kodeksu karnego. Pod projektem podpisali się posłowie Kukiz'15 oraz PiS i koła Polskie Sprawy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama