Reklama

Reklama

Paulo Sousa chce odejść. Minister sportu komentuje

Paulo Sousa, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, zażądał rozwiązania umowy z PZPN. "Trener Sousa niestety nie dorósł do roli, którą powierzył mu poprzedni zarząd" - komentuje minister sportu Kamil Bortniczuk.

Paulo Sousa chce odejść z reprezentacji Polski - poinformował serwis Interia Sport. Wszystko z powodu oferty, jaką otrzymał z brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro. Trener poprosił o natychmiastowe rozwiązanie kontraktu z PZPN.

- Nie mogę przystać na rozwiązanie kontraktu Paulo Sousy, który mnie o to poprosił. Na pewno nie będzie też zgody na traktowanie PZPN jako przejściowego miejsca pracy, z którego można zrezygnować w każdej chwili. Musimy się szanować - powiedział Interii prezes PZPN Cezary Kulesza. Czytaj więcej w serwisie Sport!

Reklama

Paulo Sousa chce odejść, Bortniczuk reaguje

Stanowczą reakcję prezesa PZPN i zachowanie Paulo Sousy skomentował minister sportu Kamil Bortniczuk.

"Pełne poparcie dla prezesa Kuleszy. Trener Sousa niestety nie dorósł do roli, którą powierzył mu poprzedni zarząd" - napisał Bortniczuk na Twitterze.

"Nie wolno mu teraz 'pójść na rękę' w kwestii kontraktu, ale kadra zasługuje na poważnego i lepszego trenera, dla którego zawsze będzie pierwszym wyborem" - podkreślił minister sportu. 

Przypomnijmy, że portugalski trener Paulo Sousa prowadzi piłkarską reprezentację Polski od 21 stycznia 2021. W marcu piłkarze mają zagrać w barażach o udział w przyszłorocznym mundialu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy