Reklama

Reklama

Paulina Hennig-Kloska straciła funkcję. Szymon Hołownia: Zazdrość, zemsta i głupota

"Zjednoczona opozycja w praktyce: na wniosek PO odwołano mnie z funkcji szefowej podkomisji ds. monitorowania wydatkowania środków unijnych. Zazdrość czy zemsta?" - zapytała na Twitterze należąca od lutego do Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska. "Zazdrość, zemsta i głupota" - skomentował lider ruchu Szymon Hołownia.

Posłanka Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska poinformowała w czwartek na Twitterze, że została odwołana z funkcji przewodniczącej podkomisji do spraw monitorowania wydatkowania środków unijnych.

"Zjednoczona opozycja w praktyce: dziś na wniosek PO odwołano mnie z funkcji przewodniczącej podkomisji do spraw monitorowania wydatkowania środków unijnych. Głosowanie w ostatniej chwili przełożono z 11:45 na 11:15, nie miałam okazji podziękować za współpracę. Zazdrość czy zemsta?" - napisała Hennig-Kloska.

Sprawę skomentował na Twitterze lider Polski 2050 Szymon Hołownia. "Zazdrość, zemsta i... głupota. A wydawałoby się, że taki mechanizm stosują wyłącznie niemiłościwie nam jeszcze przez chwilę panujący. Paulino, nie przejmuj się, w Polsce 2050 dobrze wiemy, co potrafisz" - napisał.

Reklama


Zmiana barw politycznych

Paulina Hennig-Kloska barwy partyjne zmieniła w połowie lutego, kiedy opuściła szeregi Nowoczesnej i wystąpiła z klubu Koalicji Obywatelskiej. Tłumacząc wówczas swoją decyzję, podkreślała, że uwierzyła w Szymona Hołownię, ponieważ - jak mówiła - "jest autentyczny i ma marzenia o lepszej Polsce", jakie sama miała, wchodząc do polityki w 2015 roku. "Wierzę, że przewróci scenę polityczną i jest szansą na przerwanie rządów złej władzy" - dodała.

Hennig-Kloska była posłanką Nowoczesnej od 2015 roku. W obecnej kadencji należała wraz z całą Nowoczesną do klubu Koalicji Obywatelskiej. Obecnie należy do koła parlamentarnego Polska 2050.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy