Reklama

Reklama

​Patryk Jaki złoży zawiadomienie do prokuratury ws. SokuzBuraka

- We wtorek złożę zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa finansowania zorganizowanego hejtu z publicznych środków, SokzBuraka, czyli największy "ściek" i fabryka fake'ów jest finansowana z pieniędzy warszawiaków - powiedział w poniedziałek europoseł PiS Patryk Jaki.

Tygodnik "Sieci" napisał, że SokzBuraka to "najbardziej hejterski, a jednocześnie najbardziej popularny obszar internetu, w którym atakuje się Prawo i Sprawiedliwość". Według tygodnika, za SokiemzBuraka stoi człowiek PO, który zatrudniony jest nie tylko przez tę partię, ale również w stołecznym ratuszu.

Były wiceminister sprawiedliwości na konferencji prasowej zarzucił stołecznemu ratuszowi, że wycofał się z szeregu obietnic i nie znalazł środków m.in. na żłobki, dodatkowe zajęcia w przedszkolach oraz na wypłatę odszkodowań dla lokatorów z zreprywatyzowanych kamienic.

Reklama

"Ale za to pieniądze znalazły się dla osoby, która organizuje SokzBuraka, największy ściek, fabryka fake'ów w internecie jest finansowana z pieniędzy warszawiaków" - stwierdził Jaki.

"Jutro skieruję zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa używania publicznych pieniędzy do zorganizowanego hejtu, fake'ów na nieprawdopodobną skalę" - zapowiedział europoseł PiS.

"Sieci" informują, że z SokiemzBuraka związany jest Mariusz Kozak-Zagozda, który wykupił domenę w 2014 r., strona miałaby również być połączona z profilem na Facebooku. On sam twierdzi jednak, że pozbył się domeny w 2017 r. Według ustaleń tygodnika Mariusz Kozak-Zagozda jest zatrudniony w stołecznym ratuszu w biurze marketingu. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy