Reklama

Reklama

Partia Zbigniewa Ziobry odcięta od TVP Info?

Kilka tygodni temu zapadła decyzja o zakazie zapraszania do programów TVP Info ludzi Zbigniewa Ziobry - dowiedział się Onet. Według serwisu ma to związek z wewnętrznymi rozgrywkami w obozie rządzącym.

Z nieoficjalnych informacji Onetu wynika, że decyzję od odsunięciu ludzi Zbigniewa Ziobry od TVP Info podjął sam Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Miała to być reakcja na atak na premiera Mateusza Morawieckiego w "Wiadomościach" po drugiej turze wyborów prezydenckich.

Z serii materiałów widzowie dowiedzieli się wtedy, że spółki Skarbu Państwa i Kancelaria Premiera kupują reklamy "w mediach antyrządowych otwarcie wspierających politykę opozycji", m.in. w  "Fakcie", "Polityce" i "Rzeczpospolitej".

Według Onetu premier odebrał to jako kolejny akt wojny wypowiedzianej przez Zbigniewa Ziobrę, którego sojusznikiem jest Jacek Kurski.

Reklama

Jak piszą od kilku tygodni media, w obozie rządzącym trwają przygotowania do rekonstrukcji rządu, która ma nastąpić w październiku.

Aż pięciu polityków jest chętnych na tekę wicepremiera - podaje Wirtualna Polska. Są to: obecni wicepremierzy - Jacek Sasin, Piotr Gliński oraz Jadwiga Emilewicz z Porozumienia, a także: lider Porozumienia Jarosław Gowin oraz obecny minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy