Reklama

Reklama

Partia prezydencka powstanie? Jakubiak: Całkiem prawdopodobne

"Prawica na pewno się nie podzieli - ocenił w środę wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. Dodał, że nie wierzy w powstanie partii prezydenckiej, ponieważ - jak powiedział - prezydent Andrzej Duda jest realistą i wie, że wyborcy Zjednoczonej Prawicy "nie chcą eksperymentów". Tymczasem Marek Jakubiak z Kukiz'15 prognozuje powołanie wielopartyjnego bloku prezydenckiego.

Czarnecki, pytany w Polskim Radiu 24, czy powstanie w Polsce partia prezydencka, odpowiedział, że "nie wierzy w partię prezydencką". Dodał, że Andrzej Duda jest realistą.  

"Pan prezydent Duda, myślę, chodzi jednak po ziemi, jest realistą i wie, że wyborcy Zjednoczonej Prawicy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, głosowali na naszą prawicową koalicję i nie chcą eksperymentów, ponieważ pamiętają historię" - powiedział wiceszef Parlamentu Europejskiego.  

Przypomniał, że w roku 1993 i 2001 prawica oddała "na tacy" władzę lewicy, "bo się podzieliła". "Teraz prawica się na pewno nie podzieli" - podkreślił Czarnecki.

Reklama

Nowa partia tworzy się w kuluarach?

Tymczasem Marek Jakubiak z Kukiz'15 uważa, że istnieje duża szansa na powstanie partii prezydenckiej.

"Całkiem prawdopodobne, że ma pan rację" - odpowiadał prowadzącemu w TVP Info poseł na pytanie, czy Andrzej Duda tworzy wspólny blok z Kukiz'15 i PSL?

Jakubiak nie chciał rozmawiać o szczegółach. Zaznaczył, że rozmowy o ewentualnym powstaniu nowej partii toczą się wyłącznie nieoficjalnie. "Wolałbym to zostawić gdzieś z tyłu, w kuluarach" - stwierdził.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy