Reklama

Papieskie kremówki w pendolino. Pasażerowie pokazują zdjęcia

PKP Intercity upamiętnia Jana Pawła II poprzez rozdawanie kremówek papieskich w pendolino, w 18. rocznicę śmierci papieża. Załoga nie tylko rozdaje pasażerom ciasta, ale ma też przypinki w barwach flagi Watykanu. Nie każdemu jednak podoba się pomysł kolei. Poseł Adrian Zandberg komentuje: "Byłoby to nawet zabawne, gdyby nie szły na to publiczne pieniądze".

W 18. rocznicę śmierci Karola Wojtyły PKP Intercity daje pasażerom kremówki. Ulubione ciasto polskiego papieża jest rozdawane przez pracowników Warsu wraz z wodą mineralną. Słodkości nie są jednak jedyną atrakcją tego dnia. W pociągach wyświetlana jest też specjalna animacja, która upamiętnia słowa papieża. 

Pracownicy drużyn konduktorskich wyznaczeni do obsługi pociągów EIP mają na marynarkach przypinki w kolorze żółtym i białym. Są to kolory flagi Watykanu. Dodatkowo każdy podróżujący będzie mógł usłyszeć komunikat o treści: "Fundacja Grupy PKP wraz ze spółkami Grupy PKP realizuje projekt, którego ideą jest upamiętnienie Jana Pawła II. 2 kwietnia to szczególna data. Chcemy poprzez jeden z pamiętnych motywów wizyt papieża w ojczyźnie zachęcić państwa do wspomnienia o wielkim Polaku. Obsługa częstuje dziś pasażerów papieskimi kremówkami".  

Reklama

Kremówki z publicznych pieniędzy

Pierwszy o pomyśle PKP Intercity poinformował "Rynek Kolejowy". Jak podkreślono, nie był to żart z okazji Prima Aprilis. Inicjatywa ma swoich zwolenników, jak i przeciwników.  

Wśród głosów sprzeciwu słychać obawy o marnowanie publicznych pieniędzy. Krytycy inicjatywy wskazują, że za fundusze przeznaczone na poczęstunek dla pasażerów można byłoby kupić obiady dla dzieci w szkołach. Niektórzy podważają także świeżość ciast i komentują, że nie są wegańskie.

Jednak nie tylko koleje zdecydowały się na szczególne upamiętnienie tego dnia. Ulicami miast mają przejść marsze papieskie. Największa uroczystość rozpoczęła się w Warszawie o godzinie 11. Zorganizowane pochody mają uczcić rocznicę śmierci papieża, a także być swoistą odpowiedzią na reportaż "Franciszkańska 3".  

Skomentuj papieskie kremówki w pociągach na Facebooku!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jan Paweł II | kremówki | PKP Intercity | koleje | rocznica śmierci

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy