Reklama

Reklama

Pałac Prezydencki o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

- Polska dziś potrzebuje, szczególnie w tym trudnym czasie, stabilnego rządu - powiedział rzecznik Andrzeja Dudy i odpowiedział na pytanie, czy prezydent obawia się rozpadu koalicji rządzącej.

- W tym trudnym czasie Polska potrzebuje dziś stabilnego rządu. Stąd apel prezydenta Andrzeja Dudy, by Zjednoczona Prawica pamiętała o wyzwaniach, które mogą być zrealizowane tylko przez tę koalicję - powiedział prezydencki rzecznik Błażej Spychalski.

Rozpad w koalicji rządzącej?

Spychalski w Radiu Plus pytany, czy prezydent Andrzej Duda nie obawia się, że Zjednoczona Prawica nie jest już taka "zjednoczona" i czy nie obawia się rozpadu koalicji rządzącej podkreślił, że koalicja ZP składa się z trzech osobnych partii i jest formułą, która "wymaga dyskusji i debaty z całą pewnością".

Reklama

- W momencie, w którym pojawiają się istotne rozbieżności, jest taki przekaz, że dzieje się w obozie Zjednoczonej Prawicy coś złego. Polska dziś potrzebuje, szczególnie w tym trudnym czasie, stabilnego rządu - powiedział rzecznik prezydenta. Jak dodał, to apel ze strony KPRP, ze strony prezydenta Andrzeja Dudy, by Polska w trudnym momencie była prowadzona przez Zjednoczoną Prawicę, "bo rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego po prostu dobrze prowadzi polskie sprawy".

- O to jest apel, byśmy o tym pamiętali, by Zjednoczona Prawica o tym pamiętała, że wiele wyzwań przed nami i te wyzwania mogą być zrealizowane tylko przez obóz Zjednoczonej Prawicy, bo ostatnie lata pokazują, że ambitne, ważne wyzwania mogą być realizowane tylko przez ten rząd - powiedział Spychalski.

Spotkanie Kaczyński-Gowin

We wtorek po południu prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem. Jak przekazał jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy, znający kulisy spotkania, odbyło się ono w dobrej atmosferze. Z kolei w poniedziałek - jak informował wiceminister sprawiedliwości Michał Woś (Solidarna Polska) - odbyła się rozmowa Kaczyńskiego z szefem SP Zbigniewem Ziobrą.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy