Reklama

Reklama

Oszustwo na węgiel. Policja poszukuje sprzedawcy

Trwają poszukiwania oszusta, który pobrał niemal 17 tys. zaliczki od 45-letniego mężczyzny za zakupiony węgiel. Mimo wpłaty, opał nie został dostarczony. Policja zaapelowała o rozwagę podczas zakupów przez internet i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej przekazała, że na komisariat w Terespolu zgłosił się 45-letni mieszkaniec powiatu bialskiego, który został oszukany przy zakupie opału.

Policja ustaliła, że za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych mężczyzna otrzymał ofertę zakupu 24 ton węgla. Na poczet zakupu przelał sprzedawcy niemal 17 tys. zł zaliczki. 

- Otrzymał też wiadomość od sprzedającego, że gotówka dotarła, więc za kilka dni dotrze do niego zamówiony towar - podała Salczyńska-Pyrchla. 

Reklama

Policja szuka oszusta

Jak dodała kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, że 45-latek zakupionego opału nie dostał, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Policjantka poinformowała, że mundurowi poszukują oszusta. Zaapelowała o rozwagę podczas zakupów przez internet i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy