Reklama

Reklama

Oszukał nawet kilkaset osób. Listami gończymi szukało go prawie 40 jednostek policji

Miał oferować noclegi, kusząc atrakcyjnymi cenami i znakomitą lokalizacją, a ofiarami jego oszustwa mogło paść nawet kilkaset osób. 44-latek został zatrzymany w Warszawie. Był poszukiwany pięcioma listami gończymi przez 39 jednostek policji.

Do zatrzymania mężczyzny w stolicy doprowadzili policjanci z Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie).

Jak przekazała rzeczniczka mł.asp. Agata Krawczyk, 44-latek był poszukiwany pięcioma listami gończymi przez 39 jednostek policji.

Kuszące oferty

- Mieszkaniec stolicy na portalach oferujących noclegi ogłaszał fikcyjne oferty wynajmu mieszkań, hoteli oraz pensjonatów. Ogłoszenia dotyczyły atrakcyjnych wypoczynkowo miejsc w Polsce - podkreśliła Krawczyk.

- Były to oferty kuszące znakomitą lokalizacją, atrakcyjną ceną, zdjęciami wspaniale wyposażonych apartamentów czy urokliwych domków. Zainteresowane osoby kontaktowały się e-mailowo z ogłoszeniodawcą. Nieświadomy oszustwa turysta wpłacał pieniądze na konto i najczęściej po przyjeździe pod wskazany adres dowiadywał się, że padł ofiarą przestępstwa - zaznaczyła.

Reklama

Aresztowany na trzy miesiące

- Oszust co trzy, cztery tygodnie otwierał nowe rachunki bankowe, które służyły mu do wyłudzania pieniędzy. Zatrzymany mężczyzna w ten sam sposób oszukał nawet kilkaset osób w kraju i za granicą - relacjonowała rzeczniczka rawskiej policji.

Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o aresztowaniu oszusta na trzy miesiące. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama