Reklama

Oświadczenie majątkowe wicepremiera Kaczyńskiego: Ma 129 tys. złotych oszczędności

129 tys. zł oszczędności i 100 tys. złotych kredytu - wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości złożył oświadczenie majątkowe. O około 400 tys. złotych zmniejszyły się oszczędności premiera Mateusza Morawieckiego.

Po dołączeniu do rządu Jarosław Kaczyński musiał złożyć nowe oświadczenie majątkowe. Prezes PiS zgromadził ok. 129 tys. złotych. Tym samym, w ciągu roku, jego majątek powiększył się o 47 tys. zł.

W najnowszym oświadczeniu nie ma informacji o dochodach. W ubiegłorocznym Kaczyński zadeklarował: 110 tys. zł z uposażenia poselskiego, 30 tys. zł z diety i prawie 80 tys. złotych emerytury z ZUS.

Kaczyński zadeklarował, że pełni funkcję przewodniczącego Rady Fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. Jak zaznaczył, "Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, ale jest właścicielem dwóch spółek prawa handlowego, tj. spółki Srebrna i Srebrna Media - funkcja przewodniczącego jest honorowa".

Reklama

Prezes PiS jest posiadaczem (1/3) domu o pow. 150 metrów kwadratowych. W poprzednich oświadczeniach majątkowych wartość domu na warszawskim Żoliborzu była szacowana na ok. 1,5 mln zł.

Prezes ma do spłacenia ok. 100 tys. zł. W ciągu roku spłacił 9 tys. zł. Kredyt zaciągnął w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej im. Stefczyka na - jak deklarował w oświadczeniu z 7 listopada 2019 roku - "opiekę nad chorą mamą i koszty związane z Jej upamiętnieniem". 

Oświadczenie majątkowe premiera

Oświadczenie majątkowe złożył również premier Mateusz Morawiecki. Zadeklarował, że ma ok. 4,7 mln zł oszczędności. To o ok. 400 tys. zł mniej niż rok temu.

Szef rządu posiada kilka nieruchomości, w tym dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych o wartości ok. 1,9 mln zł, a także mieszkanie o powierzchni 72 metrów i wartości ok. 1,1 mln zł. Premier zaznaczył, że posiada meble i zabudowę kuchenną warte ok. 330 tys. zł.

Wciąż jest uprawniony do 3857 akcji banku Santander (ok. 350 tys. zł), a także ma prawo do odroczonych premii należnych z tytułu umowy o pracę, gdy pełnił funkcję prezesa banku BZWBK.

Najnowsze oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego, a także premiera Mateusza Morawieckiego i pozostałych członków rządu jest dostępne TUTAJ.

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy