Reklama

Reklama

Oświadczenie majątkowe prezydenta Andrzeja Dudy. Ile zarabia głowa państwa?

Prezydent Andrzej Duda zarobił w 2020 roku 241 tys. brutto, czyli niecałe 2 tys. zł mniej niż w rok wcześniej - ustalił serwis Wirtualna Polska. Wyraźnie zmalały oszczędności polityka. Głowa państwa posiada niezabudowaną działkę, a wraz z małżonką jest właścicielem dwóch mieszkań.

Oświadczenie majątkowe prezydenta za 2020 r. nie jest dostępne na stronach Sądu Najwyższego, tak jak oświadczenie za rok 2019. Justyna Piskorek z biura prasowego SN przekazała, że "oświadczenie o stanie majątkowym Prezydenta wpłynęło do Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, który dokonuje analizy zawartych w nim danych. Jednocześnie z ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publicznej wynika, iż Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego nie ma obowiązku publikacji tego oświadczenia" - wytłumaczyła rzecznik prasowa.

Zaznaczyła, że na publikację musi zgodzić się prezydent.

Reklama

Ile zarabia prezydent Andrzej Duda

W oświadczeniu za 2020 rok, prezydent (wraz z żoną) jest współwłaścicielem dwóch mieszkań - jednego o powierzchni 79,4 mkw, drugiego o powierzchni 132,68 mkw. z garażem (19,42 mkw.) i udziałem w działce (1000 mkw.)

Jak ustalił serwis Andrzej Duda jako majątek odrębny wpisał niezabudowaną działkę (325 mkw).

Na rachunku bankowym polityka znajduje się 50 tys. zł i 300 euro (w ubiegłym roku na rachunkach bankowych miał 120 tys. zł, a także ok. 30,5 tys. euro). Prezydent ma także 446 akcji spółki akcyjnej "Skotan" notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych wartych ok. 55 tys. zł, a także polisę ubezpieczeniową (II filar) na kwotę 26 tys. zł. 

Oświadczenie majątkowe prezydenta: kredyt i karta kredytowa

Jeśli chodzi o zarobki prezydenta, w to w 2020 roku polityk zarobił 241 192,68 zł brutto, a także posiada kartę kredytową z limitem zadłużenia do 20 tys. zł (bez zadłużenia); w ubiegłym roku Duda zarobił 243 041,43 zł brutto.

W oświadczeniu majątkowym pojawiła się także informacja o kredycie hipotecznym na zakup wymienionego wyżej mieszkania (132,68 mkw.) w kwocie 497 tys. zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje