Reklama

Reklama

Ostry spór w sejmowej komisji. Odrzucono projekt Kukiz'15

Do ostrego sporu doszło na posiedzeniu sejmowej Komisji do spraw Unii Europejskiej. Dyskusja dotyczyła kwestii przyjmowania imigrantów przez Polskę. Posłowie klubu Kukiz'15 wnieśli projekt uchwały w sprawie polityki imigracyjnej naszego kraju na forum unijnym, ale ostatecznie projekt został odrzucony.

Do ostrego sporu doszło na posiedzeniu sejmowej Komisji do spraw Unii Europejskiej. Dyskusja dotyczyła kwestii przyjmowania imigrantów przez Polskę. Posłowie klubu Kukiz'15 wnieśli projekt uchwały w sprawie polityki imigracyjnej naszego kraju na forum unijnym, ale ostatecznie projekt został  odrzucony.

Za odrzuceniem dokumentu głosowało 12 posłów PO i Nowoczesnej, 7 posłów, głównie z formacji Kukiz'15, było przeciw, a 9 z PiS wstrzymało się od głosu. W dokumencie wzywano rząd premier Beaty Szydło do zmiany stanowiska Polski w sprawie imigrantów. Posłowie Kukiz'15 domagali się, by Polska odmówiła przyjęcia "narzuconych przez Komisję Europejską kwot imigrantów". 

Przeciwko temu sformułowaniu protestowała część posłów. 

Były wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski z PO argumentował, że niewykonanie decyzji o przyjęciu imigrantów może prowadzić w ostateczności do zawieszenia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Z kolei szef komisji Piotr Naimski z PiS powiedział, że projekt uchwały wyraża intencję, którą on sam podziela. 

Reklama

Jednak - jak dodał - projekt powinno się napisać na nowo ze względu na nieścisłości merytoryczne. 

Natomiast Robert Winnicki z Kukiz'15 mówił, że to Komisja Europejska narzuca kwoty imigrantów, a uchwała dawałaby rządowi większą legitymację do "asertywnego i podmiotowego" zachowania się wobec kryzysu migracyjnego. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy