Reklama

Ostra krytyka pod adresem posłanki Pawłowicz

"Homofobiczne, niegodne i skandaliczne" - tak zachowanie posłanki PiS Krystyny Pawłowicz nazwały w przyjętej w środę uchwale posłanki z Parlamentarnej Grupy Kobiet. Zwróciły się też do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

"Jako Parlamentarna Grupa Kobiet, na znak solidarności z kobietami - ofiarami gwałtów, potępiamy wypowiedź poseł Krystyny Pawłowicz na antenie TVN24 w dniu 22 maja 2013 roku w sprawie marszu jako przykład skandalicznego i homofobicznego zachowania" - czytamy w uchwale podpisanej przez 12 posłanek z m.in. PO i SLD.

"Jest to wypowiedź niegodna posła i polityka. Naszą uchwałę kierujemy do Komisji Etyki Poselskiej celem zajęcia stanowiska" - podkreślono w uchwale.

Pawłowicz przedstawiła w środę na antenie TVN24 swoją opinię na temat "Marszu Szmat", który przeszedł w sobotę ulicami Warszawy. Jego uczestniczki sprzeciwiały się stygmatyzacji ofiar przemocy seksualnej, podkreślając, że sprawcy przemocy nie usprawiedliwia ubiór czy zachowanie ofiary.

"Wychodzenie na golasa, w ogóle bez gaci, bez stanika, jest formą przyczynienia się (do gwałtu). Te baby same się reklamowały. Po prostu szmaty" - powiedziała między innymi Pawłowicz. "Szmaty zachowały się jak szmaty i niech szmaty walczą w taki sposób" - podkreśliła.

Reklama

Rzecznik PiS Adam Hofman pytany o wypowiedź Pawłowicz powiedział dziennikarzom jedynie, że jej słowa nie są "reprezentatywne dla klubu Prawa i Sprawiedliwości". Nie chciał szerzej komentować wypowiedzi posłanki. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: posłanka

Reklama

Reklama

Reklama