Reklama

Reklama

Ostatnie posiedzenie Sejmu: Ważne głosowania

W piątek po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Zaplanowany jest dwugodzinny blok głosowań - głosowania nad wetem prezydenta nie będzie. Posłowie będą decydować w sprawie senackich poprawek do wielu ustaw.

Dwudniowe posiedzenie jest 102. i ostatnim w VII kadencji Sejmu.

W bloku głosowań o godz. 9 Sejm nie zajmie się wetem prezydenta do ustawy o uzgodnieniu płci; komisje, które pracowały nad wnioskiem prezydenta nie wybrały bowiem posła sprawozdawcy.

Szefowa komisji sprawiedliwości Stanisława Prządka nie wykluczała jednak, że po głosowaniach w Sejmie komisje mogą ponownie zebrać się ws. weta.

Posłowie będą głosować m.in. nad stanowiskiem Senatu, który odrzucił nowelizację Prawa o ruchu drogowym, zakładającą, że pieszy będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem nie tylko na przejściu dla pieszych, ale i przed - oczekując na możliwość wejścia na pasy. Sejmowa komisja infrastruktury zarekomendowała w czwartek głosowanie za wnioskiem Senatu o odrzucenie nowelizacji kodeksu drogowego w tej sprawie.

Reklama

Sejm zajmie się też poprawkami Senatu m.in. do ustawy o wsparciu kredytobiorców. Jedna z nich zakłada, że prawo do pomocy mieliby nie tylko ci kredytobiorcy, którzy są bezrobotni, ale także ci o najniższych dochodach na członka rodziny. Inna poprawka zakłada, że Bank Gospodarstwa Krajowego będzie mógł inwestować środki pochodzące z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

Posłowie będą też głosować nad senackimi poprawkami do ustawy likwidującej Bankowy Tytuł Egzekucyjny; do nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i do nowelizacji ustawy, która ma zabezpieczać lasy należące do Skarbu Państwa przed prywatyzacją.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL