Reklama

Opublikowano "Poradnik dla obywateli Ukrainy w Polsce"

"Poradnik dla obywateli Ukrainy w Polsce" - niemal dwustustronnicowa książka ma pomóc Ukraińcom, którzy chcą pracować lub osiedlić się w naszym kraju.

Książka jest podzielona na rozdziały zawierające dokładne informacje dotyczące legalizacji pobytu i zatrudnienia. Myrosława Keryk z Fundacji Nasz Wybór, która przygotowywała poradnik powiedziała IAR, że autorzy wzięli też pod uwagę to, że coraz więcej Ukraińców decyduje się na osiedlenie się w Polsce wraz z rodzinami.

W związku z tym, w książce jest także rozdział poświęcony systemowi edukacji od szkół podstawowych do wyższych.

Liczbę Ukraińców pracujących w Polsce szacuje się na około 800 tysięcy. Wielu z nich ma problemy, na przykład, z nieuczciwymi pracodawcami. Natalia Rymska pracująca w Centrum Pomocy Cudzoziemcom podkreśla w rozmowie z IAR, że poradnik bardzo im się przyda i pomoże uświadomić sobie zakres praw i obowiązków.

Reklama

"Poradnik dla obywateli Ukrainy w Polsce" ukazał się w nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy i jest rozdawany za darmo w biurach organizacji pozarządowych, przy cerkwiach, a także w konsulatach ukraińskich na terytorium naszego kraju.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy