Reklama

Reklama

Opolskie: Incydent w sądzie z udziałem posła Sanockiego

W siedzibie Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich doszło do incydentu z udziałem posła Janusza Sanockiego - poinformował w czwartek rzecznik Sądu Okręgowego w Opolu sędzia Daniel Kliś. Sanocki zapowiedział złożenie skargi na prezesa sądu w Strzelcach Opolskich.

Według relacji sędziego Klisia, do zdarzenia miało dojść we wtorek na korytarzu sądu, gdzie Janusz Sanocki przyszedł, by uczestniczyć w charakterze publiczności w jednej z rozpraw. Uwagę posła zwrócił plakat z zamieszczonym stanowiskiem sędziów, w którym władze państwowe wzywane są do - jak to określili autorzy tekstu - "zaprzestania działań niszczących fundamenty demokratycznego państwa".

"Pan poseł Sanocki zerwał wiszący na korytarzu plakat, na którym był zamieszczony fragment uchwały zgromadzenia sędziów Sądu Okręgowego i Sądów Rejonowych w Krakowie. Od prezesa sądu będzie zależało, czy i jakie dalsze czynności będą podejmowane w tej sprawie" - powiedział Kliś.

Reklama

W wypowiedzi dla "Radia Opole" poseł Sanocki przyznał w czwartek, że plakat zerwał, bo jego zdaniem sędziowie nie powinni angażować się w agitację, wzywając obywateli do protestowania przeciwko działaniom legalnych władz państwowych.

Zapowiedział też złożenie skargi na prezesa Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich do opolskiego Sądu Okręgowego, a także do prokuratury. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje