Reklama

Onet: Wysoki funkcjonariusz Służby Więziennej śmiertelnie potrącił kobietę na pasach

Wysoki funkcjonariusz Służby Więziennej potrącił śmiertelnie kobietę na pasach - poinformował we wtorek Onet. Do wypadku doszło 4 listopada w Kozienicach. Starsza kobieta trafiła do szpitala. Lekarzom nie udało jej się uratować.

Jak informowały lokalne media, 4 listopada 54-letni kierowca potrącił na przejściu dla pieszych w Kozienicach (woj. mazowieckie) starszą kobietę, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Lekarzom nie udało się uratować jej życia. Mężczyzna był trzeźwy.

Onet dowiedział się, że wspomnianym kierowcą był płk Artur Dziadosz, zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Potwierdziła to w korespondencji z portalem Rzecznik Prasowa SW ppłk Elżbieta Krakowska.

"Aktualnie trwają czynności, mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności i określenie przyczyn oraz przebiegu zdarzenia, prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Kozienicach pod nadzorem prokuratury" - poinformowała Onet ppłk Krakowska.

Reklama

Z kolei Prokuratura Rejonowa w Kozienicach podała, że "nadzoruje śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 4 listopada 2019 r. w Kozienicach wypadku drogowego, polegającego na śmiertelnym potrąceniu pieszej, przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych, tj. o czyn 177§2 Kk." - czytamy na portalu.

Funkcjonariuszowi może grozić do sześciu lat więzienia. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy