Reklama

Onet: Wojna w szeregach PiS

"Wrogie frakcje w PiS rzuciły się sobie do gardeł" - informuje w piątek (12 czerwca) Onet. Jak czytamy - wszystko przez obawy, że prezydent Duda może nie zdobyć ponownie władzy w Pałacu.

Andrzej Gajcy i Andrzej Stankiewicz przekonują w najnowszym artykule Onetu, że jest kilka osi sporu. Pierwszą z nich jest Joachim Brudziński, Beata Szydło, Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski, którzy otwarcie krytykują Mateusza Morawieckiego i jego otoczenie.

Druga oś sporu to niezadowolenie samego prezesa PiS, który zdaniem Onetu, podważa zasadność współpracy z koalicjantami - Zbigniewem Ziobrą i Jarosławem Gowinem.

Ataki na Morawieckiego

Jak wynika z rozmów dziennikarzy z politykami PiS - premier Morawiecki jest krytykowany przez grupę Brudziński-Szydło-Ziobro-Kurski, ponieważ ich zdaniem szkodzi on Dudzie w kampanii. Wśród szkodliwych elementów wymieniono m.in. wotum zaufania dla rządu, które "postawiło prezydenta w roli statysty" i było przykładem retoryki, jakiej PiS powinien w kampanii unikać.

Reklama

Przeciwnicy Morawieckiego, piszą dziennikarze, liczą w sejmowych ławach polityków, którzy kojarzeni są z premierem. Oznacza to, przekonują, że w partii widać poważne pęknięcia i obawy o lojalność.

Szykuje się zmiana na prawicy?

Onet podaje także, że i sama idea Zjednoczonej Prawicy chyli się ku upadkowi. Jak czytamy, na jednym ze spotkań z działaczami Kaczyński miał otwarcie wskazywać na małe zaangażowanie w kampanii Gowina i Ziobry.

Zdaniem prezesa PiS, twierdzą informatorzy, formuła koalicji znanej nam od kilku lat może niebawem się zmienić. Wiele odpowiedzi - czytamy - może przynieść zapowiedziany na jesień kongres PiS, na którym partia ma wybrać nowe władze. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy