Reklama

Reklama

​Onet: PSL postawiło ultimatum Pawłowi Kukizowi

Paweł Kukiz usłyszał od lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza ultimatum - informuje Onet. "Albo zostaje z nami, albo wychodzi" - mówi portalowi informator z szeregów ludowców.

Przypomnijmy, że we wtorek (28 lipca) odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej PSL. Podczas spotkania poruszono kilka najważniejszych dla partii kwestii.

Jak przekazał Władysław Kosiniak-Kamysz, PSL nie zamierza wchodzić w koalicję z PiS, jest natomiast otwarte na ewentualne rozmowy z ruchem Szymona Hołowni.

Czytaj więcej na ten temat.

Ultimatum

Jak wynika z informacji Onetu, podczas spotkania poruszono dwie niepokojące kwestie. Pierwsza z nich to podział Mazowsza, który zapowiada partia rządząca.

Reklama

Działacze PSL obawiają się, że w wyniku nowych wyborów stracą we władzach województwa swojego przedstawiciela - marszałka Adama Struzika.

Oddzielenie Warszawy i tzw. obwarzanka od reszty Mazowsza może się bowiem okazać końcem ery Struzika - martwią się ludowcy. Ich zdaniem - plany PiS są wymierzone w ich partię po to, by naciskać na ewentualną koalicję w Sejmie.

Jak wynika z informacji Onetu, jedną z kluczowych spraw okazała się także wolta Pawła Kukiza. Współtworzący wraz z PSL Koalicję Polską polityk krytykował po wyborach PSL, wskazując na słabe punkty podczas kampanii prezydenckiej.

Teraz Kosiniak-Kamysz miał przed nim postawić ultimatum: albo zostaje albo odchodzi - czytamy.  

Kukiz ma sześciu posłów w Sejmie. Jak wskazuje portal, ich odejście nie zachwieje pozycją ludowców w Izbie. 

Reklama

Reklama

Reklama